top of page

Yabancı 

Sağlık

Sigortası

Map in Grass

Vitamin 2E (Yabancı Uyruklular İçin) Sağlık Sigortası Nedir?

Yabancılar için özel sağlık sigortası Allianz avantajları ile Vitamin 2E’de!

Vitamin 2E yabancılara özel sağlık sigortası, Türkiye’de oturma izni almak isteyen yabancı uyruklu kişilerin başvuru sürecinden önce edinmesi zorunlu olan bir özel sağlık sigortasıdır.

Allianz Vitamin 2E Sigortasının Size Özel Avantajları

  • Allianz Vitamin 2E yabancı sağlık sigortası sahipleri, yatarak ya da ayakta tedavi giderlerini geniş anlaşmalı sağlık kurumu ağıyla kolayca karşılar.

  • Allianz, anlaşmalı sağlık kurumlarındaki sağlık harcamalarınızı anlık olarak takip eder ve limitler dahilinde anında öder.

  • Muayene, Röntgen, Laboratuvar, İlaç, Fizik Tedavi, İleri Tanı Yöntemleri gibi alt teminatlar ve Çocukluk Çağı Aşı Harcamaları, Vitamin 2E Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası kapsamına dahildir.

  • Üniversite hastanelerinde oluşabilecek sağlık giderlerinizin tamamı da Allianz güvencesi altındadır.

  • Ücretli veya beyana bağlı vergi mükellefiyseniz, Gelir Vergisi Kanunu gereğince ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan indirebilirsiniz.

  • Yılda bir kez, Mamografi ve PSA taramalarını hasarsızlığınızı etkilemeden ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

  • Teminat kapsamında olmayan sağlık harcamalarınızda dahi endişelenmenize gerek kalmaz. Birçok Anlaşmalı Sağlık Kurumu'ndan özel Allianz fiyatlarıyla hizmet alabilirsiniz.

  • Spor merkezleri, güzellik salonları, optik mağazalar ve diş kliniklerine kadar onlarca kurumda sunulan hizmetlerden indirimli fiyatlarla yararlanabilir, Allianz Sigortalı olmanın farkını ve ayrıcalıklarını sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Allianz Yabancılar İçin Sağlık Sigortası Teminatları

11 Nisan 2014'te yürürlüğe giren yasa kapsamında, yabancıların ülkemizde ikamet edebilmesi için İkamet İzni Sağlık Sigortası olarak da bilinen yabancılar için sağlık sigortası yaptırması gerekir. Kapsamlı ve çok yönlü teminatlar ile gelen Vitamin 2E Sigortası sayesinde Allianz ayrıcalıklarından kolayca yararlanabilir ve Türkiye’de yaşadığınız süre boyunca sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

1 veya 2 yıllık olacak şekilde düzenlenebilen Vitamin 2E Özel Sağlık Sigortası, sigorta süresi içerisinde yaşanan hastalık ve/veya kaza halinde, sigortalının ve/veya (poliçede belirtilmiş olmaları kaydıyla) sigorta ettirenin, bu ürüne özel anlaşmalı sağlık kurumlarında gerçekleşen tanı ve tedavilerine ait sağlık harcamalarını karşılar.

Söz konusu harcamalar, sigortalının poliçesinde belirtilen Sağlık Sigortası Genel Şartlarına, Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliğine ve ilgili Özel Şartlara göre; poliçede belirtilen teminat, limit, ödeme yüzdesi ve istisnalara tabi olarak karşılanır.

Bu ürün, 06.06.2014 tarih ve 9 sayılı İkamet İzni Talepleri’nde Yaptırılacak Özel Sağlık Sigortalarına İlişkin Genelge'de belirlenen asgari teminat yapısını kapsar.

bottom of page